RYCHLÉ ZPRÁVY

O nás

Vítejte na stránkách  Universal Spectrum Media.

Společnost USM se zrodila v roce 2007 jako platforma pro realizaci širokého spektra uměleckých projektů. Jde zejména o vlastní výrobu a produkci audiovizuálních děl, ale také o podporu a organizaci jiných uměleckých aktivit.

S případnými náměty či zájmem o spolupráci nás kontaktujte.

 

Cesta ke sluneční škole - dokumentární film

Premiéra dokumentárního snímku režiséra Tomáše Obermaiera proběhla 12. 11. 2009 v kině Světozor. Film nabízí divákům možnost nahlédnout do života obyvatel indické části Himaláje. Zachycuje tamní kulturu, nespoutanou přírodu a unikátní český projekt ekologické Sluneční školy ve vesničce Kargyak ležící ve výšce 4200 m.n.m. Více informací o tomto ryze českém projektu naleznete na www.suryaschool.org.

Sloupy Praha

Dne 22.11.2008 proběhl nultý ročník uměleckého festivalu Sloupy Praha 2008. Za podpory Hlavního města Prahy bylo výtvarně zpracováno šest sloupů veřejného osvětlení. Z jejich nového vzhledu jste se mohly těšit po celý jeden rok. Pro připomenutí www.sloupypraha.cz.

Příprava prvního ročníku festivalu Sloupy Praha bude zahájena příští rok. Své umělecké návrhy budete moci přihlásit do veřejné souteže. Dvěstě vítězných prací pak vyzdobí sloupy veřejného osvětlení v různých pražských lokalitách.

Pípí Pápá - večerníček

Původní animovaný večerníček pro děti i dospělé „Pípí Pápá“ vzniká pod taktovkou režiséra Zdeňka Vacka. Projekt je doposud ve vývojovém stádiu, zde je malá ukázka.